Dodatki

Dodatki do olejów, benzyny czy diesla

Dodatki

Oleje

Oleje silnikowe, przekładniowe oraz do skrzyń automatycznych.

Oleje

Płyny

Płyny do układów wspomagania, hamulcowe oraz chłodnicze.

Płyny

Dodatki do oleju

Dodatki do oleju Archoil i Amsoil

Nawet niedzielni kierowcy zdają sobie sprawę z faktu, że wraz z biegiem lat i kilometrów silnik pojazdu jest coraz bardziej podatny na usterki wynikające ze zużycia materiałów i tarcia występującego przy wprawianiu w ruch pojazdu. Nie trzeba też być Jeremy’m Clarksonem, by wiedzieć, że w celu zmniejszenia sił tarcia stosuje się oleje silnikowe. Te ostatnie mają znacznie szersze kompetencje niż tylko właściwości smarne. Nie tylko chronią elementy silnika przed nadmiernym zużyciem, ale też oczyszczają jego podzespoły, bronią przed korozją, odprowadzają ciepło dbając o utrzymanie optymalnej temperatury. Tym samym olej silnikowy pełni kluczową rolę dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu, której znaczenia nie sposób bagatelizować.

Dobór właściwego oleju silnikowego to jedna ze strategicznych decyzji, którą musi co jakiś czas podjąć kierowca. W niektórych sytuacjach sam olej może jednak nie wystarczyć. W konkretnych przypadkach warto zainwestować także w dodatki do oleju, które wyniosą jego właściwości ochronne na jeszcze wyższy poziom i przełożą się na bezawaryjne działanie silnika na dłużej. Dodatki do oleju to substancje uszlachetniające olej, których receptura jest opracowywana w zaciszach laboratoriów topowych marek, które od lat zajmują się produkcją płynów usprawniających działanie silnika. Z pewnością należą do nich amerykańscy producenci Archoil i Amsoil. Ich logo, którym są opatrzone dodatki do oleju sprzedawane na CzarnePaliwo.pl to gwarancja jakości, którą pokocha silnik Twojego wozu.

W tej kategorii produktowej w naszym sklepie posiadamy dwie grupy dodatków: płukanki i modyfikatory tarcia. Zadaniem pierwszych jest bezpieczne oczyszczanie ze szkodliwych depozytów układu smarowania, a przez to w m.in. przywrócenie kompresji silnika. Modyfikatory tarcia z kolei wykorzystują konkretne związki np. boru, molibdenu czy wolframu, które minimalizują tarcie operacyjne, a tym samym wydłużają czas eksploatacji pojazdu i redukują zużycie energii.